Energia odnawialna, fotowoltaika

Rozmiar czcionki: mała | średnia | duża
Widok: wersja mobilna

Dział fotowoltaika

Wstęp

Fotowoltaika, ogniwa fotowoltaiczne "Fotowoltaika - dziedzina nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną czyli inaczej wytwarzanie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego."
cyt. z Wikipedia - Fotowoltaika

"Zjawisko fotowoltaiczne (efekt fotowoltaiczny) – zjawisko fizyczne polegające na powstaniu siły elektromotorycznej w ciele stałym pod wpływem promieniowania świetlnego."
cyt. z Wikipedia - Zjawisko fotowoltaiczne

Fotowoltaika & Electronic Devices

Dział Fotowoltaika powstał w związku z rosnącym zainteresowaniem tematem pozyskiwania energii elektrycznej ze Słońca. Jego celem jest przybliżenie zagadnień związanych z fotowoltaiką a przede wszystkim możliwości wykorzystania jej przez zwykłego "Kowalskiego".
Nasza firma bierze czynny udział w pracach związanych z fotowoltaiką od 2009 roku:
  • współudział w projektach;
  • instalacja systemów fotowoltaicznych;
  • akwizycja danych - instalacja dataloggerów do stacji meteo oraz falowników firmy SMA, Fronius, Schüco;
  • promowanie PV.
W pracach związanych z akwizycją danych pomiarowych z systemów pv należymy do czołówki.
Fotowoltaika jest jednym z w odnawialnych źródeł energii. Powinna kojarzyć się z określeniami "solary", "panele słoneczne" czy "elektrownie słoneczne" będącymi synonimami paneli/systemów fotowoltaicznych.
Fotowoltaika, moduły fotowoltaiczne Osoby pragnące zgłębić swoją wiedzę na temat systemów pv powinny odwiedzić dział Teoria i praktyka w którym opisane są m.in. rodzaje, parametry oraz zasadza działania tego typu elektrowni.
Ciekawe informacje można również znaleźć w część Systemy fotowoltaiczne w Polsce zawierającej szczegółowe opisy oraz parametry największych elektrowni słonecznych w Polsce.
Zapraszamy również do skorzystania z PvCalc - kalkulatora służącego do obliczania najważniejszych parametrów systemu pv umożliwiający jego dalsze projektowanie.